Denna webbplats använder teknik som troligen inte stöds i din webbläsare, därför kan vissa saker se konstiga ut eller inte fungera. Vi rekommenderar att du byter till en modern webbläsare istället.
Gå direkt till huvudinnehållet

Kontakt

Vi på VKV är ett tvärprofessionellt team med olika yrkeskompetenser och bakgrunder. Vill du har kontakt med någon specifik kan du hitta kontaktuppgifter nedan. För allmänna frågor och intervjuförfrågningar, kontakta vår kommunikatör Josefin Brosché Hagsgård.

Besöks- och postadress:
VKV Kungsgatan 12 vån 6
411 19 Göteborg
vkv@vgregion.se


Carina Eliason

Områdeschef 
070 - 547 52 70
carina.eliason@vgregion.se

Jenny Ström
Assistent
076 - 840 22 96 
jenny.strom@vgregion.se

Josefin Brosché Hagsgård
Kommunikatör
072 - 522 11 42
josefin.brosche.hagsgard@vgregion.se

Agnes Hillert
Kommunikatör deltid
073 – 02 09 431
agnes.hillert@vgregion.se

Ann Wolmar
Utvecklingsledare 
072 - 745 16 46
ann.wolmar@vgregion.se

Mari Brännvall 
Fil. dr., lektor inom socialt arbete GU, Utvecklingsledare
070 - 527 47 57
mailto:mari.brannvall@vgregion.se

Sara Sanzén
Utvecklingsledare
072 - 233 34 39
sara.sanzen@vgregion.se

Nelle Nauclér
Utvecklingsledare
072-575 10 25
nelle.naucler@vgregionen.se

Tove Corneliussen
Utvecklingsledare
070 - 397 11 03
tove.corneliussen@vgregion.se

Disa Hansson
Utvecklingsledare
070 - 060 03 96
disa.hansson@vgregion.se

Jennie Malm Georgson
Utvecklingsledare
072 - 184 82 33
jennie.georgson@vgregion.se

Karin Örmon
Fil.mag, Dr Med Vet, klinisk lektor inom psykiatrisk vård Malmö Universitet, Forskningsledare
karin.ormon@mau.se och karin.ormon@vgregion.se .

Carina Iloson
Överläkare inom gynekologi, Primärvården/Närhälsan, Konsultvid VKV carina.iloson@vgregion.se

Gunilla Krantz
MD, Professor inom medicinska institutionen, SA/GU, Forskare vid VKV gunilla.krantz@socmed.gu.se

Viveka Enander
Fil.dr., lektor inom socialt arbete GU, Forskare vid VKV
070 - 713 14 44
viveka.enander@socwork.gu.se

Solveig Lövestad
PHD Medical Science, Forskare vid VKV
076 - 618 65 26

Senast uppdaterad: 2020-03-16 10:05