Denna webbplats använder teknik som troligen inte stöds i din webbläsare, därför kan vissa saker se konstiga ut eller inte fungera. Vi rekommenderar att du byter till en modern webbläsare istället.
Gå direkt till huvudinnehållet Hoppa till chatbot

Kontakt VKV

Vi på VKV är ett tvärprofessionellt team med olika yrkeskompetenser och bakgrunder och du hittar allas kontaktuppgifter nedan. För frågor kring material kontakta vår kommunikatör på deltid, Agnes Hillert. För frågor som kräver snabbare svar, kontakta vår assistent Jenny Ström.

Besöks- och postadress:
VKV Kungsgatan 12 vån 6
411 19 Göteborg
vkv@vgregion.se

Carina Eliason
Områdeschef 
070 - 547 52 70
carina.eliason@vgregion.se

Jenny Ström
Assistent
076 - 840 22 96 
jenny.strom@vgregion.se

Katja Elvå
Kommunikatör
072 - 52 21 142
katja.elva@vgregion.se 

Agnes Hillert
Kommunikatör deltid
073 – 02 09 431
agnes.hillert@vgregion.se

Ann Wolmar
Utvecklingsledare 
072 - 745 16 46
ann.wolmar@vgregion.se

Mari Brännvall 
Fil dr i socialt arbete, utvecklingsledare
070 - 527 47 57
mari.brannvall@vgregion.se

Nelle Nauclér
Utvecklingsledare
072-575 10 25
nelle.naucler@vgregionen.se

Tove Corneliussen
Utvecklingsledare
070 - 397 11 03
tove.corneliussen@vgregion.se

Disa Hansson
Utvecklingsledare
070 - 060 03 96
disa.hansson@vgregion.se

Jennie Malm Georgson
Utvecklingsledare
072 - 184 82 33
jennie.georgson@vgregion.se

Karin Örmon
Docent, Forskningsledare
karin.ormon@vgregion.se

Carina Iloson
Överläkare inom gynekologi, Regionhälsan
Inom VKV - medicinsk rådgivare samt specialområde sexuellt våld
carina.iloson@vgregion.se

Gunilla Krantz
MD, Professor inom medicinska institutionen, SA/GU, Forskare vid VKV
070 - 849 69 03
gunilla.krantz@socmed.gu.se

Viveka Enander
Fil.dr., lektor inom socialt arbete GU, Forskare vid VKV
070 - 713 14 44
viveka.enander@socwork.gu.se

Solveig Lövestad
PHD Medical Science, forskare vid VKV
076 - 618 65 26

Josefin Björk
Forskningsassistent
josefin.bjork@vgregion.se

Senast uppdaterad: 2021-06-01 16:22