Webbplatsen använder teknik som troligen inte stöds i din webbläsare. Vissa saker kan se konstiga ut eller inte fungera. Vi rekommenderar att du byter till en modern webbläsare istället.
Gå direkt till huvudinnehållet
VKV

Kontakt VKV

Vi på VKV är ett tvärprofessionellt team med olika yrkeskompetenser och bakgrunder och du hittar allas kontaktuppgifter nedan. För frågor kring material kontakta våra kommunikatörer.

Besöks- och postadress:
VKV Kungsgatan 12 vån 6
411 19 Göteborg
vkv@vgregion.se

Carina Eliason
Områdeschef 
Telefon: 070-547 52 70
Mejl: carina.eliason@vgregion.se

Jenny Ström
Assistent
Telefon: 076-840 22 96 
Mejl: jenny.strom@vgregion.se

Katja Elvå
Kommunikatör
Telefon: 072-52 21 142
Mejl: katja.elva@vgregion.se 

Agnes Hillert
Kommunikatör deltid
Telefon: 073–02 09 431
Mejl: agnes.hillert@vgregion.se

Ann Wolmar
Utvecklingsledare 
Telefon: 072-745 16 46
Mejl: ann.wolmar@vgregion.se

Mari Brännvall 
Fil dr i socialt arbete, utvecklingsledare
Telefon: 070-527 47 57
Mejl: mari.brannvall@vgregion.se

Nelle Nauclér
Utvecklingsledare
Telefon: 072-575 10 25
Mejl: nelle.naucler@vgregionen.se

Tove Corneliussen
Utvecklingsledare
Telefon: 070-397 11 03
Mejl: tove.corneliussen@vgregion.se

Disa Hansson
Utvecklingsledare
Telefon: 070-060 03 96
Mejl: disa.hansson@vgregion.se

Jennie Malm Georgson
Utvecklingsledare
Telefon: 072-184 82 33
Mejl: jennie.georgson@vgregion.se

Marie Ahlvik
Utvecklingsledare
Telefon: 072-233 34 39
Mejl: marie.ahlvik@vgregion.se

Karin Örmon
Docent, Forskningsledare
Mejl: karin.ormon@vgregion.se

Carina Iloson
Överläkare inom gynekologi, Regionhälsan
Inom VKV - medicinsk rådgivare samt specialområde sexuellt våld.
Mejl: carina.iloson@vgregion.se

Gunilla Krantz
MD, Professor inom medicinska institutionen, SA/GU, Forskare vid VKV
Telefon: 070-849 69 03
Mejl: gunilla.krantz@socmed.gu.se

Viveka Enander
Fil dr lektor inom socialt arbete GU, Forskare vid VKV
Telefon: 070-713 14 44
Mejl: viveka.enander@socwork.gu.se

Solveig Lövestad
PHD Medical Science, forskare vid VKV
Telefon: 076-618 65 26

Josefin Björk
Forskningsassistent
Mejl: josefin.bjork@vgregion.se

Senast uppdaterad: 2022-01-31 09:34