Webbplatsen använder teknik som troligen inte stöds av din webbläsare som exempelvis Internet Explorer 11. Vissa saker kan se konstiga ut eller inte fungera. Vi rekommenderar att du byter till en modern webbläsare istället.

Gå direkt till huvudinnehållet
VKV

Kontakt VKV

Vi på VKV är ett tvärprofessionellt team med olika yrkeskompetenser och bakgrunder och du hittar allas kontaktuppgifter nedan. För frågor kring material kontakta våra kommunikatörer.

Besöks- och postadress:
VKV Kungsgatan 12 vån 6
411 19 Göteborg
vkv@vgregion.se

Carina Eliason
Områdeschef 
Telefon: 070-547 52 70
Mejl: carina.eliason@vgregion.se

Jenny Ström
Assistent
Telefon: 076-840 22 96 
Mejl: jenny.strom@vgregion.se

Kommunikation

Kamilla Toresson
Kommunikatör
Telefon: 072-522 11 42
Mejl: kamilla.toresson@vgregion.se

Funktionsmejl: regionhalsan.vkv.kommunikation@vgregion.se

Utbildning och metodutveckling

Ann Wolmar
Utvecklingsledare 
Telefon: 072-745 16 46
Mejl: ann.wolmar@vgregion.se

Jennie Malm Georgson
Utvecklingsledare
Telefon: 072-184 82 33
Mejl: jennie.georgson@vgregion.se

Mari Brännvall 
Fil dr i socialt arbete, utvecklingsledare
Telefon: 070-527 47 57
Mejl: mari.brannvall@vgregion.se

Marie Ahlvik
Utvecklingsledare
Telefon: 072-233 34 39
Mejl: marie.ahlvik@vgregion.se

Nelle Nauclér
Utvecklingsledare
Telefon: 072-575 10 25
Mejl: nelle.naucler@vgregionen.se

Forskning

Karin Örmon
Docent, forskningsledare
Telefon:079-099 04 81
Mejl: karin.ormon@vgregion.se

Carina Iloson
Överläkare inom gynekologi, Regionhälsan
Inom VKV - medicinsk rådgivare samt specialområde sexuellt våld.
Mejl: carina.iloson@vgregion.se

Mari Brännvall 
Fil dr i socialt arbete, utvecklingsledare
Telefon: 070-527 47 57
Mejl: mari.brannvall@vgregion.se

Solveig Lövestad
PHD Medical Science, forskare vid VKV
Telefon: 076-618 65 26

Viveka Enander
Fil. dr. lektor inom socialt arbete GU, forskare vid VKV
Telefon: 070-713 14 44
Mejl: viveka.enander@socwork.gu.se

Senast uppdaterad: 2024-05-17 10:46