Denna webbplats använder teknik som troligen inte stöds i din webbläsare, därför kan vissa saker se konstiga ut eller inte fungera. Vi rekommenderar att du byter till en modern webbläsare istället.
Gå direkt till huvudinnehållet

Kontakt

Vi på VKV är ett tvärprofessionellt team med olika yrkeskompetenser och bakgrunder. Vill du har kontakt med någon specifik kan du hitta kontaktuppgifter nedan. För allmänna frågor och intervjuförfrågningar, kontakta vår kommunikatör.

Besöks- och postadress:
VKV Kungsgatan 12 vån 6
411 19 Göteborg
Växel: 031-346 06 58
vkv@vgregion.se
Intern webbplats


Carina Eliason

Områdeschef 
070-547 52 70
carina.eliason@vgregion.se

Jenny Ström
Assistent
031-346 06 58
jenny.strom@vgregion.se

Josefin Brosché Hagsgård
Kommunikatör
072-522 11 42
josefin.brosche.hagsgard@vgregion.se

Ann Wolmar
Utvecklingsledare
072-745 16 46
ann.wolmar@vgregion.se

Mari Brännvall 
Fil. dr., lektor inom socialt arbete GU, Utvecklingsledare
070-527 47 57
mari.brannvall@vgregion.se 

Sara Sanzén
Utvecklingsledare
0722-33 34 39
sara.sanzen@vgregion.se

Nelle Nauclér
Utvecklingsledare
072-575 10 25
nelle.naucler@vgregionen.se

Tove Corneliussen
Utvecklingsledare
076-76 73 486
tove.corneliussen@vgregion.se

Karin Örmon
Fil.mag, Dr Med Vet, klinisk lektor inom psykiatrisk vård Malmö Universitet, Forskningsledare karin.ormon@mah.se

Carina Iloson
Överläkare inom gynekologi, Primärvården/Närhälsan, Konsultvid VKV carina.iloson@vgregion.se

Gunilla Krantz
MD, Professor inom medicinska institutionen, SA/GU, Forskare vid VKV gunilla.krantz@socmed.gu.se

Viveka Enander
Fil.dr., lektor inom socialt arbete GU, Forskare vid VKV
070-713 14 44
viveka.enander@socwork.gu.se

Solveig Lövestad
PHD Medical Science, Forskare vid VKV
076-618 65 26

Henrik Lysell
Med. dr., läkare Amanuens Läkarprogrammet Klinisk Neurovetenskap, Karolinska institutet, Forskare vid VKV
henrik.lysell@ki.se

Senast uppdaterad: 2019-06-13 11:07