Denna webbplats använder teknik som troligen inte stöds i din webbläsare, därför kan vissa saker se konstiga ut eller inte fungera. Vi rekommenderar att du byter till en modern webbläsare istället.
Gå direkt till huvudinnehållet

Kontakt

Symboler för brev, smartphone, e-post och telefon

Dialoga - kompetenscentrum om våld i nära relationer och hedersrelaterat våld, svarar på frågor från kommunanställda i Göteborgs Stad och Dialogas avtalskommuner, som behöver hjälp i sitt arbete. Det går att mejla, ringa eller i mån av tid besöka Dialoga för att diskutera och få hjälp i olika frågor som rör våld i nära relation samt hedersrelaterat våld. Du kan också kontakta oss om du har några frågor som rör våra utbildningar.

Vi som arbetar på Dialoga

Våld i nära relationer

Anna Olbers, utvecklingsledare
Arbetar med utbildningar och nätverk.
telefon: 031-367 93 37 mobil: 0722-187 447
e-post: anna.olbers@socialresurs.goteborg.se

Jenny Vikman, utvecklingsledare - Föräldraledig

Kajsa Bogren, utvecklingsledare
Arbetar med utbildningar och nätverk.
telefon: 031-367 98 68 mobil: 0728-56 55 18                                 
e-post: kajsa.bogren@socialresurs.goteborg.se 

 Maria Söndergaard, utvecklingsledare
Arbetar med utbildningar och nätverk.
telefon: 031-367 92 96 mobil: 0702-397 970
e-post: maria.sondergaard@socialresurs.goteborg.se

Veronica Liliedahl, utvecklingsledare
Göteborgs Stads samordnare mot våld i nära relationer
telefon: 031-367 94 17  mobil: 0761-390936                                        
e-post: veronica.liliedahl@socialresurs.goteborg.se

Hedersrelaterat våld

Katarina Idegård, utvecklingsledare
Göteborgs Stads samordnare mot hedersrelaterat våld
telefon: 031-367 91 36 mobil: 072-5512914
e-post: katarina.idegard@sociaresurs.goteborg.se

Monica Helander, utvecklingsledare
Arbetar med utbildningar och konsultationer.
telefon: 031-367 98 79 mobil: 0728-565552
e-post: monica.helander@socialresurs.goteborg.se

Soleyman Ghasemiani, utvecklingsledare
Arbetar med utbildningar och konsultationer.
telefon:  031-367 98 69 mobil: 072-856 55 37
e-post: soleyman.ghasemiani@socialresurs.goteborg.se

Våld i nära relationer inklusive hedersrelaterat våld

Maj Bjurving, enhetschef
telefon: 031-367 90 84
e-post: maj.bjurving@socialresurs.goteborg.se

Marita Johansson, administratör
telefon: 031-367 98 65 mobil: 0703-12 02 63
e-post: marita.solveig.johansson@socialresurs.goteborg.se

Kommunikatör
telefon: 031-367 92 95 mobil: 072-21 66 816
e-post: dialoga@socialresurs.goteborg.se

Hitta till Dialoga

Besöksadress är Gårdavägen 1, Göteborg

Inne i huset är det skyltat med "Dialoga" och pilhänvisning. När du kommer in genom huvudentrén går du till höger in i en korridor. Ta sedan vänster in genom en glasdörr. Dialogas kontor ligger en trappa upp till vänster. Ring på klockan. Vi tar endast emot avtalade besök. Välkommen!

Senast uppdaterad: 2019-06-17 08:45